středa 7. května 2014

Fitness Tag

Zdravím, 

dnes (originálně) přicházím s Fitness Tagem, který již nějakou dobu koluje po blogové sféře. Moc ráda podobné články čtu, protože se vždy dozvím nějakou novou informaci o majitelce blogu (a jakožto člověk zvídavý to samozřejmě vřele uvítám).
Mnohé tagy mi ale přijdou tak trochu beze smyslu a jako kdyby jejich jediný účel bylo zaměstnat čtenáře a odvést pozornost od faktu, že autorka je evidentně bez nápadu a písařské inspirace. Ovšem tento se točí kolem témat, které jsou mi blízké a otázky jsou promyšlené, žádné ,,Máš radši modrou nebo zelenou barvu?".


Pojďme tedy na to!

1. Co patří mezi tvoji oblíbenou snídani?

To je mi otázka hned na úvod. Mohu odpovědět JAKÁKOLIV snídaně? 
Ne, dobře, to by asi nebylo ani korektní ani pravdivé, protože takovou kachnu se šesti bych nejspíše jako start do nového dne nezvolila.
Nejraději tedy snídám... ovesné kaše na všechny způsoby. Hezky s ovocem, oříšky, tvarohem, jogurtem... baví mě, že člověk může každý den snídat prakticky to samé a přitom pokaždé úplně jinak. Nepohrdnu ovšem ani domácí buchtou, koláčky, jogurtem s musli, lívanečky nebo třeba čerstvým pečivem.
Snídat "slaně"  mě často neuvidíte, cukry jsou cukry.
a čím víc, tím líp.2. Co nejčastěji řadíš do dopoledních a odpoledních svačin?

Dopoledne většinou svačím ve škole a skládá se buď z obloženého celozrnného pečiva a kousku ovoce, nebo například parfait či jogurt s domácími sušenkami/muffiny. Pokud jsem doma, dopolední svačinu vynechávám a raději se prospím (aneb spánek - jediná priorita před jídlem).
K odpolední svačině jím obdobně, někdy naslano - kus zeleniny + cottage, oříšky, tvaroh s něčím a podobně.


domácí ovesné sušenky


3. Čím nejčastěji hřešíš?

Ehm. Napadá mě dost věcí, ale na druhou stranu nic z toho za velké hřešení nepovažuji. Asi se nebudu nijak lišit, když na sebe prásknu, že mám slabost pro čokoládu, cheesecaky a přeslaz Pak také arašídové máslo, speculous pomazánku... a výtečné sýry všeho druhu!


je libo donut?

4. Jaké používáš doplňky stravy?

Nepoužívám. Tedy pokud nepovažujete za doplněk stravy kostičku čokolády navíc. V tom jsou přeci také vitamíny, ne? Ne?
Aha, tak aspoň antioxidanty a endorfiny, to se počítá.

Teď vážně - občas si vzpomenu, že bych možná pro své tělo měla udělat něco navíc, a tak sáhnu po mladém ječmenu, což je takový odporný zelený rybník, který se má pít ráno nalačno, takže Vás to vůbec nenatahuje.
A pak také všichni doma poctivě lupeme chlorellu a vitamin C.

5. Co ráda cvičíš nejvíce?

Dříve to byly především nohy a břicho, v poslední době jsem se ale zaměřila více na ruce a neskutečně mě to chytlo. Jako správný narcis pak pozoruji neexistující biceps v zrcadle a tvářím se u toho jako Arnold.
(a nebo jako člověk s pořádnou zácpou).

6. A co cvičíš nerada?

Upřímně nesnáším, ale vážně nesnáším výpady neboli lunges. Trpím u nich, nechci je dělat a přesto tak nějak tuším, že bych měla. A pak také miluji, když se na konci HIIT videa objeví angličáky. Jo, na ty tak mám chuť a energii.
7. Kolik hodin denně spíš?

Problematické téma. Ráda bych spala alespoň těch 8 doporučovaných hodin, ale bohužel se mi to pravidelně nedaří. Cítím, že bych potřebovala spát více, ale pak pokaždé upřednostním jiné činnosti. Ve výsledku tedy v běžné dny naspím kolem 6 hodin. Zajímavé ale je, že letos jsem si nastavila tak pevný denní rytmus, že se automaticky budím nejpozději v 7, ať už je víkend nebo všední den. 


my morning
8. Piješ alkohol?

Přiznávám bez mučení - ano.
A doufám, že mě teď, jakožto člověka prosazující zdravý životní styl, nepošlete do horoucích pekel!
Při výletu zpět do minulosti si vybavuji poněkud divoké období, co se alkoholu týče, naštěstí tohle už mám za sebou a nevyrážím každý páteční večer do společnosti kamarádky Zelené a Božkova. Dnes spíše už jen tak příležitostně (je to přeci společenská záležitost, že). Co tedy mám opravdu ráda, je pivo, víno a pak takové to všemožné dámské cucání, na tvrdý alkohol mě neužije.


pamatujte - všeho s mírou!


9. Máš sparingpartnera?

Nemám a těžké říct, zda bych chtěla. Asi jak kdy a jak na co... třeba jednou, až zabrousím do vod posiloven. Zatím mi vyhovuje cvičit sama, zkusila jsem k sobě párkrát  někoho přizvat na běh, ale problémem bylo naprosto odlišné tempo i výdrž, což je zrovna u běhu docela překážka. Musím se asi příště poptat v klubu seniorů, ti by mi tempem vyhovovali.

10. Provozuješ jiný sport než fitness?

Ano, příležitostně. Již odmalička mám ke sportu obecně dost vřelý vztah a za to děkuji rodičům. (pusu, mami a tati!). Chodím na stěnu lézt, na jaře a v létě ráda trávím slunečná odpoledne na kole či na bruslích, občas se zanořím do studené vody v plaveckém bazénu a vypnu všechny myšlenky, v zimě zase zakusím adrenalin při pořádné rychlosti na mých milovaných Atomicách či teď nově na snowboardu, dále turistika nebo například tancování. 6 let jsem tančila závodně Disco Dance a Rock&Roll a musím říct, že mi to dodnes chybí.
Jediné, co vážně nemusím, jsou kolektivní - míčové hry. (a ne, není to proto, že bych byla dřevo!)


A tohle se mi nikdy nestalo.11. Co si v nejbližší době plánuješ koupit?

Brousím si zuby na permanentku do posilovny a nějaké hezké šortky na léto. Ideálně ve výrazných barvách, ty já při sportu můžu. Pokud by posilka nevyšla a finančně by to byla příliš velká zátěž, rozhodně mám v plánu zakoupit činky, ať to domácí posilování povýším na trochu jiný level. Rovnou se zeptám - máte nějaké tipy na pěkné (= růžové), neklouzavé a cenově příjemné činky?


<3


12. Co tě přivedlo k oboru fitness?

Nebudu lhát a nebudu tvrdit, že za tím byl bůhvíjaký ušlechtilý důvod, protože prostě nebyl. Zkrátka a jasně jsem chtěla zhubnout, jako asi řekla bych většina lidí, kteří se dnes tímto stylem zabývá. Jsem za to ovšem neskutečně vděčná a přineslo mi to do života mnoho nového. Z touhy po štíhlém těle se stala cesta za zdravým a správně fungujícím tělem a v neposlední řadě také vyrovnaným a spokojeným duchem.
Co mě mrzí je fakt, že v poslední době se obor fitness hodně rozšířil a leckdo si hraje na něco, co není a vrhá se do zdravého jídla a cvičení jen proto, aby nezůstal pozadu a byl takzvaně IN.

13. Jsi spokojená s tím, jak momentálně vypadáš?

Haha, COŽE?
To je jako otázka mířená na ženu?
No to nemyslíte vážně.

Ale ne, víte co? Učím se mít ráda svoje tělo a nesnažit se ho zoufale předělat v oblastech, ve kterých to není možné (sbohem, trojky, nikdy nebudete moje, i když to ve 13 vypadalo tak nadějně!) a raději se zaměřuji na oblasti, které mohu zlepšit. Všechno to ale chce čas a dobrý kus práce jsem již podle mě odvedla.

Nevěřím tomu, že to píšu - takže vlastně ANO, v rámci možností spokojená opravdu jsem.

14. Máš nějaký vzor a cíl?

Bude znít zvláštně, když řeknu, že největší motivací jsem sama sobě? Sice mě baví prohlížet fitness obrázky a tiše závidět postavičku takovým kráskám, jako je například Adenike, kterou určitě všichni znáte, ale není to pro mě směrodatné. Nechci ukázat na nějaký barevný soubor pixelů a říct - takhle budu vypadat. Protože nebudu. Každý jsme unikát. Proto na sobě budu makat a budu se snažit, abych viděla výsledky. Jaké výsledky uvidím (a jestli), to už je ve hvězdách. :-)

Samozřejmě ale dokáži říct, co se mi líbí...bylo by to něco takového:

------------------------------------------------------------------------------------

Absolutně jsem ztratila přehled, kdo již tento TAG vyplňoval, ale moc ráda bych si ho přečetla od KAMČI a DONI :)


42 komentářů:

 1. souhlasím s tím, že některé ty tagy jsou trochu o ničem :) Tenhle je ale skvělý a zajímavý :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak tak,moc mě bavilo ho vyplňovat :))

   Vymazat
 2. Moc pěkné otázky a krásně si na ně odpověděla. Ze snídaní to máme asi tak stejné, já nesnídám skoro vůbec slaně. A se svačinama asi také. :D
  Ze vstáváním to máme asi dost podobné, většinou jsem i o víkendech brzo vzhůru, jako první z rodiny. :D Nejpozději v 8-9.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji,otázky byly super,takže se odpovídalo jedna báseň :)
   Přesně,také dóma strasim ráno první a koukají na mě jako na blázna :D

   Vymazat
 3. Je super, že všichni doma jíte chlorellu. :))
  Trénink rukou mám též ráda. Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně trénuju ráda bez ohledu na partie. :D Ale moc mě nebere břicho. :/ :D
  Jsem ráda, že se na sebe díváš realisticky a nejsi zblbá fitness modelkami. ;) Taky vím, že třeba nikdy nebudu mít štíhlé nohy, protože ty moje jsou prostě... takové pořádné, no. :D Ale na druhou stranu jsem ráda za takový pevný "podstavec", užívám si jejich sílu. :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je taková naše zázračná pilulka :D
   Když jsem se nad tím pak zamyslela víc,asi mě baví trénink celkově prostě :D
   Bohužel jsem si totiž všimla,že hodně holek si stanoví nereálný cíl,absolutně se neshodujíci s jejich typem postavy a pak jsou zklamane, že nevypadají jako ta slečna z plakátu.
   A náhodou,Ty máš nohy super a vypracované,co jsem tak viděla z fotek:)) a přesně-hlavní je síla,na nějakých paratkach by toho člověk moc nezmohl :)

   Vymazat
 4. Ahoj, moc Ti děkuji za milý komentář :)

  Ano správně, zánět ledvin. Facebookové statusy typu: "Víte co je to za peklo psát maturu s bolestí hlavy?!" jsem ignorovala a ještě se jim smála. Protože v mé třídě se nikdo nekroutil bolestí a neplakal (a to doslova) bolestí u vyplňování didaktického testu z angličtiny. Ale zvládla jsem to, je mi líp, a hurá na tu ústní! :D

  Jinak, je mým zvykem sdělovat okolnosti vzniku mých psaní, myslím, že to je potom pro čtenáře trošičku živější a spíš si to dá do souvislostí :)

  A co se týče tagu, u třináctky - správný přístup! :) Já kvůli tomu zánětu strašně hubnu, mám dole už dvě kila (za čtyři dny!), spodní prádlo mi není, kalhoty na mě visí, no děs a hrůza!! Nemám momentálně co na sebe, už ť jsem zdravá a normálně jím.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Takové statusy pak člověku asi přijdou vážně směšné. Až když člověk vážně trpí, uvědomí si, jak mu bylo s obyčejnou bolestí hlavy nádherně. Hlavně, že jsi to tedy zvládla a na ústní Ti snad už bude dobře :)
   Přesně tak, s tím souhlasím, leccos si díky tomu čtenář uvědomí a také je to něco pro zvědavce, jako jsem já:D
   Vidíš to, hezky se na to díváš - zdraví především:)

   Vymazat
 5. Tak aspoň někdo, kdo má rád pivo a víno :D jinak na spoustu odpovědí bych odpověděla identicky :) aaa, taky milovnice angličáků, koukám :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha,tak se pozná správný Čech ;D
   Anglicaky jsou zlo největší!

   Vymazat
 6. Donutíky mnam a snídat slaně ? e-e ! přesně :D

  OdpovědětVymazat
 7. já tu chlorelu budu muset někdy vyzkoušet i ten zelený ječmen, ale nějak mě odrazuje ta cena no :) Růžový činky jsou krásný, ale na ty železný nic nemá :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je pravda,že cena ne vysoká,ale jsou to opravdu kvalitní přípravky a díky nim se nám všem zlepšila imunita,pleť,vlasy... Takže je to asi dobra investice :)

   Vymazat
 8. videla som tag na ostatných blogoch, ale od teba si ho rada prečítam, a celý! :D
  sbohem trojky :DD tak teraz sa smejem :D aj u mňa to vyzeralo v 13-tich nádejne..kde sa to pokazilo? :D:D
  určite si niekedy našetri na tú posilku, je to tam riadne super, a ešte lepšie je cvičenie s trénerom ( aj keď pekne drahé...:D)
  a s tým alkoholom som na tom podobne ako ty.. a vlastne nechápem ľudí, čo to úplne odsudzujú.. keď sami nechcú, ok, nikto ich nenúti, ale keď tento názor nútia aj ostatným.. no a čo že chceme žiť zdravšie? jeden piatok do týždňa toho toľko nezmení :D
  a burpees! tie neznáša asi každý :D ja najviac milujem keď ma tréner po 40 minútovom cvičení núti urobiť ešte aspoň 10! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to mě těší, i když ostatní odpovídali asi trochu záživněji :D
   Jsem ráda, že jsem Tě pobavila, bohužel je to vážně realita a pěkně otravná realita :( :D
   Hrozně se tam těším! Asi ji upřednostním před jídlem a oblečením, což už bude velká oběť :D
   Právě:) Abstinenty naprosto toleruji, ale pro mě je to určitý způsob vypnutí a relaxu, uvolním se...teď nemyslím se ztřískat do němoty, ale tak do té veselosti :D
   Fuj, fuj a ještě jednou fuj, nicméně dohled takového trenéra (a třeba když ještě dobře vypadá :D) asi dokáže pěkně povzbudit a nakopnout, ne? :)

   Vymazat
 9. Já si myslím, že i když někteří lidé jedí zdravě a cvičí jen proto, že je to teď zrovna IN, tak je to dobře. Možná jim to moc dlouho nevydrží, ale snaží se také něco pro svoje tělo udělat, úplně bych to tak nesoudila :)) Jinak si to hezky sepsala a zvlášť se mi líbí odpověď na poslední otázku! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Asi jsem se vyjádřila hodně kriticky. Samozřejmě je to porad lepší trend,než konzumace hambacu,ale spis mě mrzí,že pak vzniká hodně nedorozumění,průšvihu a komplikací,díky nedostatku informací :)
   Diky!:)

   Vymazat
 10. Když to tak čtu, chci aby za pět minut byla doba snídanění :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To moc dobře znám!:D proto miluji spánek - krásně mě přenese až k snídani!:D

   Vymazat
 11. moc krásný článek:) S těma snídaněma to máme tak nastejno:) miluju snidaně!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji:) Kdo by nemiloval snídaně? Nejlepší část dne!:D

   Vymazat
 12. Super dotazník :) Ty snídaně jsou nádhera :) A domácí sušenky vypadají skvěle :)
  Angličáky jsou zlo :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Diky,sbíhaly se mi sliny,když jsem se na ně zpětně dívala :D

   Vymazat
 13. Konecne nove prispevky! Uz som sa bala ze koncis :( ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak teď jsi mě potěšila, je hezké vědět, že by někomu mé články chyběly:D :))

   Vymazat
 14. Krásný odpovědi, tvoje mě bavily snad nejvíc ze všech, které jsem četla.
  Míčové hry také nejsou nic pro mě, ale já to dřevo jsem. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, děkuji, udělala jsi mi vážně radost :)
   To jsme dvě, proto nesnáším tělocvik :D

   Vymazat
 15. Na polovinu věcí bych odpověděla stejně! Ale opravdu!
  Tak například také nesnáším výpady! A slané snídaně? Asi tak 2x za rok :D
  A závidím ti, že máš nastavený režim se sama vzbudíš, mně kolikrát nevzbudí ani milion budíků! :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vida, jak se hezky shodneme!
   Výpady jsou prostě zlo a po ránu jsou cukry potřeba :D Občas se hecnu na slanou snídani, ale pak jsem akorát tak naštvaná a chybí mi kaše :D
   Dříve jsem to také tak měla, nevím, co se změnilo. Ale zase nespím, i kdybych byla sebevíc unavená :/

   Vymazat
 16. Super tag :) Je zajímavé, že ho vidím téměř na každém blogu, ale vždycky si ho s radostí přečtu, i když mají skoro všichni stejné odpovědi :D Snídaně prostě miluju! Jak může někdo nesnídat?! Slané snídaně se občas snažím zařazovat, ale vždycky málem obrečím moji milovanou kašičku :D Ale nejde to, jen sladké snídaně by byly moc jednotvárné. Jsem jediná, kdo miluje burpees? Co na nich tak nesnášíte? A výpady jakbysmet :D Růžové činky chci taky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám to stejně, ty otázky jsou totiž vážně dobré :) Většina blogerek se asi shodne hlavně na těch snídaních :D Jsi dobrá, že se přemluvíš, já těm ranním cukříkům prostě skoro vždy podlehnu.
   Cože? Promiň, ale jsi divná :D Nesnášíme je, protože bolí!:D Zatraceně moc bolí.

   Vymazat
 17. Nedala bys recept na ty sušenky??? :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mám ho tady na blogu - http://andullie.blogspot.cz/2014/04/recept-ovesne-susenky-na-2-zpusoby.html :))

   Vymazat
 18. ta slečna na posledním obrázku má opravdu krásné tělo, svalů tak akorát, taky bych jednou chtěla mít takové :)

  jinak já jsem snad nikdy nebyla v posilovně, dělám pole dance, akrobacii na kruhu, dance jógu, PortDeBras a běhám a to mi zatím vyhovuje :)

  a slaná snídaně? to existuje? :D v mém světě rozhodně ne! já bych si snad došla i nakoupit na druhou stranu města jen, abych měla sladkou snídani!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, není to přehnané, příliš svalů už se mi také nelíbí, takže pokud se k něčemu takovému byť jen přiblížím, budu spokojená :)
   Pole dance? To jsem vždycky chtěla zkusit, je to hodně náročné? Jinak koukám, že máš pestrý program:)) Hlavní je, že Tě to baví.
   :D :D Vítej v klubu! Cukry jsou po ránu potřeba!

   Vymazat
 19. Moc hezky vyplněný TAG, tenhle se fakt povedl. Už jsem ti někdy psala, že jsi mi snad nejsympatičnější ze všech blogerek? Vážně hltám každé tvoje slovo a každý tvůj obrázek.
  Jsi velká kočka a jsem ráda za tvoje názory a celý postoj k věci, tak to má být! Inspiraci máme teda stejnou, krásné tělo. Děkuju za nominaci, ještě stoprocentně nevím, jestli se do toho pustím, ale snad ano :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak teď tu sedím a culím se jako turecký měsíček na hnoji :D Vážně děkuji moc, Doni, neskutečně jsi mě potěšila a musím říct, že to mám stejně - Tvůj blog sleduji už pěknou dobu a vždy se těším na nový článek, navíc se mi líbí, jak rozumně se stavíš k otázkám na asku a obdivuji Tvé pevné nervy :)
   Jak budeš chtít, hlavní je, aby Tě vyplňování bavilo :))

   Vymazat
 20. Také nesnáším kolektivní míčové hry :D Vždycky to všem zkazím hlavně já, i když se snažím sebevíc :(

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Máme to podobně, pak se cítím vážně trapně :D

   Vymazat
 21. Souhlasím s tvým názorem na rozšiřující ,,módu" zdravého životního stylu. Mě osobně to vytáčí. Miluju lidi, co jsou stejně nalazení jako já. Milují fitness, dobré jídlo a moc dobře znají tu krásnou bolest svalů po náročném tréninku. ALE pak tu je skupina jiných, co se napařují jako pávi na rotopedu 20 minut, dvakrát si zvednou závaží na ,,gynekologickém křesle" a udělají pár sklapovaček. Večer si dají salát se sýrem a ráno jogurt s musli. U toho všeho se vyfotí!!Jsou IN, jsou strašně zdraví a fit! :-D Sýr je tavený s kravičkou na obale a jogurtík plný sladidel a barviv :-) Tyto lidi potkáš ve fitku jednou, maximálně dvakrát.. potom? Ztraceni :-D Naštěstí už tuto elitu neberu vážně :-)
  Sakra, to jsem se rozkecala :-D Jinak.. tvůj blog mám moc ráda:-)
  A snědla bych ti všechno jídlo, mimochodem :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně vím, o čem mluvíš :D Kolikrát kolem sebe slyším ,,začala jsem jíst zdravě, ale blbka matka nedokáže pochopit, že nemá kupovat sýry nad 10% tuku.". A u toho dotyčná baští bagetu z automatu. No, škoda mluvit, na to už nemám nervy, tak raději nereaguji, oni mají svou pravdu a brzy je to zase pustí :)
   A jsem náhodou ráda, když se někdo v komentářích rozkecá, však od toho jsou!:) Moc mě těší, že se Ti na blogu líbí, ale JÍDLO NEDÁM! :D

   Vymazat